Co zamiast kwiatów na ślub? Pomysły na oryginalne upominki

Opublikowano: 01 Styczeń 1970

Młode pary coraz częściej rezygnują w dniu ślubu z prezentu w postaci kwiatów, z którymi po zakończonej uroczystości najczęściej nie mają co zrobić. Chociaż wręczanie kwiatów jest wyrazem szacunku gościa, a także formą podziękowania za zaproszenie na ślub, przyszli nowożeńcy odchodzą od tej tradycyjnej formy prezentu, swoje preferencje zapisując na papierowych zaproszeniach. Co sprawdzi się zamiast kwiatów na ślub? O jakim prezencie warto pomyśleć? Zobacz nasze propozycje.

Co zamiast kwiatów na ślub – butelki z alkoholem

Problem z żywymi kwiatami zaczyna się już w momencie zakończenia ceremonii ślubu, ponieważ młodzi w ferworze emocji muszą jeszcze przetransportować kwiaty na salę, gdzie odbywa się wesele. Zazwyczaj para młoda nie ma także w domu odpowiedniej ilości wazonów, do których można włożyć kwiaty, by je właściwie przechować. Kolorowe bukiety szybko więdną, a kwiaty tracą piękno bezpowrotnie, dlatego podarowanie ich w dniu ślubu jest coraz mniej popularne. Co wobec tego może się lepiej sprawdzić?

Markowe trunki wysokoprocentowe, a także wino zamiast kwiatów, to bardzo popularne prezenty, o które proszą młodzi. Dobrym wyborem będą nie tylko alkohole i wina zagraniczne: warto zaskoczyć młodych, wręczając im mniej znane wino z polskiej winnicy. Takie wina można znaleźć nie tylko w wyspecjalizowanych sklepach z alkoholem, ponieważ coraz częściej pojawiają się w dużych marketach popularnych sieci spożywczych. Najbardziej eleganckie będzie czerwone wino. Jeśli znamy preferencje pary młodej i wiemy, w jakim rodzaju wina gustują najbardziej, to postawmy na sprawdzony prezent w postaci ulubionego gatunku.

Do wina idealnie pasują słodycze, np. dedykowane czekoladki z okazji ślubu z dołączonymi życzeniami, a także różnego rodzaju pralinki i ręcznie robione czekoladki deserowe. 

Personalizowane plakaty jako zamiennik kwiatów na ślub – czy to dobry pomysł?

Co zamiast kwiatów na ślub? Oryginalne upominki, takie jak personalizowane plakaty dla pary młodej z pięknym zdjęciem i datą ślubu, będą bez wątpienia miłym prezentem darowanym od serca. Podarunki w takiej formie sprawdzą się również na uroczystość, jaką jest rocznica ślubu. Plakaty na rocznicę ślubu, które znajdziesz w Abudzi, będą dużym zaskoczeniem dla pary i niebanalną dekoracją ich mieszkania.

Wiele młodych par decyduje się także na połączenie dwóch uroczystości, jakimi jest ślub i chrzest dziecka. Z tej okazji koniecznie należy obdarować zarówno parę młodą, jak i małego brzdąca. W obu przypadkach możemy postawić na prezent w formie plakatu: będzie przypominał o tym wyjątkowym dniu zarówno rodzicom, jak i dziecku. Aby nie obdarowywać dziecka kwiatami, postaw na ciekawy plakat na chrzest ze zdjęciem dziecka. Piękne plakaty, a także ciekawe pamiątki chrztu znajdziesz w asortymencie naszego sklepu Abudzi. 

Co zamiast kwiatów na ślub – książki, zabawki i gry

W zaproszeniu na ślub pojawiają się również takie prośby jak prezent dla nowożeńców w postaci książki z dedykacją. Nowożeńcy mogą określić, jaki rodzaj książek interesuje ich najbardziej lub też dołączyć spis tytułów, których jeszcze nie posiadają. Taki upominek na ślub zamiast kwiatów sprawi im wiele radości i na pewno wywoła uśmiech na twarzach.

Co zamiast kwiatów dla pary młodej, która spodziewa się dziecka? Jeśli para młoda wkrótce zostanie rodzicami lub ma już potomstwo, a jednocześnie wyrazi chęć otrzymania zabawek dla swojej pociechy, możemy zdecydować się na taki rodzaj upominku. Postawmy jednak na małe zabawki, które nie zagracą domu młodych. Zrezygnujmy z zabawek dużych, a także niedostosowanych do wieku dziecka. 

Bardzo często para młoda prosi swoich gości o podarowanie zabawek dla placówek socjalizacyjnych, specjalistycznych placówek terapeutycznych lub rodzinnych domów dziecka. W takim przypadku potrzeby wybranej przez młodych placówki są bardzo konkretnie określone i nie można darować żadnych zabawek bez wcześniejszego ustalenia, czy na pewno będą przydatne. Zrezygnujmy z masowego kupowania maskotek – taki rodzaj zabawki w ilościach hurtowych na pewno się nie przyda.

Pomysłowo, czyli co zamiast kwiatów na ślub? Oryginalne i zupełnie niespotykane pomysły na prezent to m.in. gry planszowe. To szczególny rodzaj prezentów, przeznaczony dla pasjonatów planszówek rozgrywanych w gronie rodziny i przyjaciół. Miłośników planszówkowego szaleństwa wciąż przybywa, dlatego warto rozejrzeć się za ciekawą grą o mniej znanym tytule. Kolorowe planszówki mogą sprawić ogromną radość, nie tylko w dniu ślubu, kiedy będą wręczane nowożeńcom, ale za każdym razem, gdy spotkacie się i będziecie wspólnie rozgrywać tzw. partyjkę.

Zamiast kwiatów na ślub – karma do schroniska dla zwierząt

Wspaniałym prezentem na ślub zamiast kwiatów jest podarowanie karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana przez nowożeńców do schroniska. Na takie rozwiązanie decydują się nie tylko miłośnicy czworonogów. Goście weselni mogą sami wybrać, jaki rodzaj karmy chcą zakupić i podarować. 

Pomysłowy prezent dla młodej pary zamiast kwiatów to popularne zdrapki, w których można nawet wygrać niemałe pieniądze. Jeśli fortuna do młodych się uśmiechnie i przyniesie im szczęście, będą gościom dozgonnie wdzięczni za trafiony prezent. Zdrapki, zamiast kwiatów, najlepiej włożyć do kartki z życzeniami.

Jeśli na zaproszeniu jest szczegółowo określone, czego życzy sobie para młoda, postarajmy się dostosować do ich preferencji. Niepotrzebne i niepraktyczne prezenty z pewnością zostaną ukryte w czeluściach wielkich szaf i komód. Piękne prezenty natomiast będą wyeksponowane, a praktyczne ucieszą parę młodą podwójnie. Podarujmy więc młodym prezent od serca i bawmy się w dniu ich ślubu, ciesząc się ich radością.


Podobne produkty

Zapisz się do Newslettera

zyskaj 10% rabatu