Jak dobrać odpowiednie zdjęcie do metryczki?

Opublikowano: 28 Pażdziernik 2021

Często zadajecie nam pytanie jakie warunki powinno spełniać zdjęcie, aby dobrze prezentować się w metryczce urodzenia. Nie każde zdjęcie nadaje się do obróbki, a jego wybór ma ogromny wpływ na wygląd całego plakatu. Jeśli decydujecie się na zakup metryczki ze zdjęciem, to zanim złożycie zamówienie przygotujcie zdjęcie, które będzie odpowiednie, ładne i pasujące do wybranej metryczki.

Wysoka rozdzielczość

Jednym z najczęstszych błędów przy doborze zdjęcia jest jego niewystarczająca rozdzielczość. Zdjęcia ściągnięte z portali społecznościowych lub przesłane przez większość komunikatorów często tracą na rozdzielczości i są niewyraźne. Ważne, żeby zdjęcie było oryginalne lub przesłane w taki sposób, aby nie straciło na jakości, np. mailem. Jeśli sami wykonujecie zdjęcie, wybierzcie sprzęt, który wykona je w dużej rozdzielczości. 


Jasne zdjęcie 

Kolejnym ważnym elementem wyboru zdjęcia do metryczki dla dziecka są kolory. Ciężko jest wydobyć kolor z ciemnego zdjęcia, na którym dziecko jest ledwo widoczne. Dużo łatwiej jest obrobić jasne zdjęcie. Najlepiej również żeby zdjęcie było oryginalne, bez filtrów.

Odpowiednio oddalone zdjęcie

Zdjęcie do metryczki powinno być odpowiednio oddalone. Do metryczki dodawany jest tylko jego fragment, dlatego łatwiej wybrać odpowiedni kadr ze zdjęcia, które jest bardziej oddalone, a dziecko bardziej widoczne. Zdjęcie na którym widoczna jest tylko buzia dziecka jest cięższe do wykorzystania. 

Zrzutom ekranu mówimy nie

Zrzut ekranu to idealny przykład na to jakiego zdęcia nie wysyłać. Często zdjęcia takie są niewyraźne i ciężko z nich wyciąć kadr, który będzie dobrze wyglądać na dziecięcym plakacie. 

Dlaczego zdjęcie nie chce się załączyć?

Częstym powodem tego, że zdjęcie nie chce się załączyć jest mała pamięć w telefonie. Warto spróbować załączyć zdjęcie z innego urządzenia. Jeśli załączenie zdjęcia mimo to się nie powiodło, można wysłać je mailem. 

Format i rozmiar plików

Rozmiar pliku ze zdjęciem nie może przekraczać 20MB. Zalecane formaty to JPG i PNG, nie zalecamy wykorzystywania formatów BMP, GIF oraz TIFF.

Każde zdjęcie przed wstawieniem do metryczki jest poddane obróbce. Jeśli wysłane przez Was zdjęcie nie nadaje się do wykorzystania, będziecie poproszeni o wysłanie innego, jednak wydłuży to czas realizacji zamówienia. Wszystkie metryczki dla dzieci są wykonywane z wielkim staraniem i myślą, że będą cieszyć Wasze oczy przez lata, dlatego też każdy element jest bardzo ważny.  

Zapisz się do Newslettera

zyskaj 10% rabatu