Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki – co wybrać?

Opublikowano: 20 Czerwiec 2022

Jaki podarunek sprawić małej księżniczce z okazji chrzcin? To pytanie spędza sen z powiek wielu dziadków, cioć, wujków i pozostałych najbliższych. To, co kupić malutkiej dziewczynce, by uczcić ten wyjątkowy dzień, jest jednak szczególnie ważne dla jej rodziców chrzestnych. To oni pełnią w tym dniu wyjątkową rolę, więc i ich prezent powinien być odpowiednio uroczysty. Podpowiemy Ci, jak znaleźć pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki!

Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki – biżuteria z myślą o przyszłości

Tradycyjną pamiątką chrztu świętego, zwłaszcza od matki chrzestnej, jest okolicznościowa biżuteria – krzyżyk lub medalik – sprawiona z myślą o przyszłości. Zawieszka z grawerem odpowiednim do okoliczności – na przykład datą chrztu i krótkimi życzeniami – albo okolicznościowa bransoletka to piękna pamiątka na długie lata, którą dziewczynka na pewno doceni, gdy będzie starsza.

Biżuteria, która będzie prezentem dla dziewczynki na chrzest, nie musi mieć religijnego charakteru. Równie piękną pamiątką będą klasyczne wzory albo modele przeznaczone dla dzieci.

Co kupić na chrzest – edukacyjne i rozwijające zabawki

Nowoczesne prezenty na chrzciny to takie, które ucieszą przede wszystkim dziecko i przydadzą się rodzicom na wczesnym etapie rozwoju maluszka. To, co wręczymy jako prezent w tym duchu, będzie zależało od wieku dziecka – gdy chrzest wyprawiamy kilkutygodniowemu niemowlakowi, zabawką odpowiednią dla takiego dziecka będzie na przykład mata z zabawkami wiszącymi na pałąkach albo proste zabawki w kontrastowych kolorach, które rozwiną jego zmysł wzroku.

Na chrzciny starszego, kilkumiesięcznego dziecka, możemy wybrać większą i bardziej zaawansowaną zabawkę – sorter, klocki, jeździk lub pchacz, tablicę manipulacyjną, basen z piłkami… Możliwości pomysłowego prezentu na chrzciny jest mnóstwo, a inspirację z pewnością da nam lokalny duży sklep z zabawkami. Sprawdzony prezent na chrzciny dla dziewczynki to też duża lalka albo zestaw z lalką, do którego dołączone są ubranka i inne akcesoria.

Przed wyborem prezentu na chrzciny dla chłopca czy dziewczynki zawsze warto upewnić się, co o takim podarku myślą rodzice – może sami mieli na oku coś, co wybraliśmy, albo wręcz przeciwnie, upatrzona przez nas zabawka raczej nie przyda się ich dziecku albo zwyczajnie nie ma na nią miejsca w domu.

Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki – plakaty i metryczki jako ozdoba do pokoju

Jeżeli decydujemy się na upominek na chrzciny w formie zabawki, możemy dołączyć do niego coś, co będzie miało bardziej pamiątkowy charakter. Metryczka ze zdjęciem to podarunek, który ozdobi pokój malucha albo jego kącik w sypialni rodziców, a po latach będzie przypominało, jak pociecha wyglądała, będąc malutkim dzieckiem. Nie masz fotografii malucha, a chcesz sprawić rodzicom niespodziankę? W sklepie Abudzi znajdziesz metryczki dla dzieci w różnych wzorach – z uroczymi zwierzątkami lub bardziej minimalistyczne, opierające się na ciekawym liternictwie.

Metryczki nie tylko będą zdobiły pokój dziewczynki (lub chłopca – taki podarunek będzie idealną pamiątką na chrzest dla małego dżentelmena). Te prezenty pomogą maluchom rozwinąć zmysł wzroku i poczucie estetyki, a zawieszone na wysokości ich oczu z pewnością przyniosą na ich twarze uśmiech.

Jeśli wiesz, że rodzice dziecka lub inni bliscy postarali się już o metryczkę, swoje prezenty możesz poszerzyć o klasyczny plakat dla dziecka z dowolnym motywem. W Abudzi znajdziesz plakaty okazjonalne z życzeniami na chrzest, a także plakaty ze zwierzętami, wierszykami, alfabetem i inne wzory idealne do dziecięcego pokoju. 


Podobne produkty

Zapisz się do Newslettera

zyskaj 10% rabatu