Elegancki prezent dla noworodka – czym obdarować dzidziusia i jego rodziców?

Opublikowano: 17 Maj 2022

Narodziny dziecka to ogromnie ważny moment w życiu każdej rodziny. Wyczekiwany przez dziewięć miesięcy – a często nawet i dużo dłużej – maluch to wielka radość nie tylko dla jego rodziców czy rodzeństwa, ale także ich najbliższych: dziadków, wujków, cioć, kuzynów i przyjaciół. Warto uczcić ten moment i sprawić maluszkowi piękny podarunek. Jak znaleźć prezent, który będzie nie tylko elegancki i pamiątkowy, ale też praktyczny? Przygotowaliśmy kilka propozycji upominków dla najmłodszych, które możesz wręczyć niemowlakowi i jego rodzicom w tej szczególnej chwili.

Elegancki prezent dla noworodka – dziewczynki: biżuteria z grawerem na lata?

Klasycznym prezentem dla niemowlaka, zwłaszcza dziewczynki jest biżuteria. Prezenty tego typu sprawia się dzieciom od wielu lat i często są to przedmioty o dużej wartości sentymentalnej, pamiątkowej. Choć noworodka nie przystroimy w grawerowaną bransoletkę, wisiorek czy krzyżyk lub medalik, które często wręcza się dzieciom z okazji chrztu, to taka biżuteria schowana w pamiątkowej szkatułce będzie czekała, aż dziecko do niej dorośnie i zrozumie jej wartość. W niektórych rodzinach tradycją jest odkładanie takiego upominku z myślą o przetopieniu kruszcu na obrączki, gdy dziecko dorośnie i będzie chciało założyć własną rodzinę.

Praktyczne prezenty dla noworodka – eleganckie gadżety i ubranka

Nowoczesnym prezentem z okazji narodzin dziecka są produkty i akcesoria, które nie będą na malucha czekały, tylko odciążą nieco napięty budżet nowych rodziców. Zabawki, przytulanki, gadżety do karmienia, przewijania czy kąpieli – prezent dla noworodka i mamy nie musi być sztampowy!

Rodzic takiego maleństwa ucieszy się, gdy w torbie z prezentem znajdzie coś, co i tak planował kupić albo o czym skrycie marzył, ale szkoda mu było pieniędzy na ekstrawagancki wydatek. Elegancki smoczek, piękne ubranko do chrztu albo pamiątkowa sesja zdjęciowa czy porządna torba do wózka – oto pomysłowe prezenty dla noworodka, które na długo zapadną rodzicom w pamięć.

Jeśli nie masz pomysłu na to, co przyda się w domu maluszka, poproś o pomoc najbliższych. Świeżo upieczeni dziadkowie albo przyjaciele młodych rodziców z pewnością podpowiedzą Ci, jaki upominek wprawi całą rodzinę w zachwyt.

Prezenty z myślą o przyszłości, czyli co podarować noworodkowi?

Prezent na narodziny dziecka niekoniecznie musi być produktem przeznaczonym dla niemowląt. Szukając oryginalnego prezentu dla noworodka, wiele osób postanawia pójść w innym kierunku i skupić się na czymś, co zaprocentuje w przyszłości dziecka. Niektórzy decydują się na gotówkę, również w zagranicznych walutach – taki podarunek możesz umieścić w pięknej skarbonce, która będzie formą dodatkowego prezentu. Do pamiątkowej kartki z życzeniami możesz także dołączyć jeden z bardziej wartościowych produktów – obligacje, akcje giełdowe czy sztabki złota.

Podarunki w tym stylu może nie ucieszą maluszków, ale ich rodzice z pewnością docenią taki gest. Uzyskane w ten sposób pieniądze mogą przeznaczyć na przyszłość dziecka i wspomóc je, gdy będzie potrzebowało zastrzyku gotówki, albo zapłacić nimi za wspólne przeżycia, które będą pięknymi wspomnieniami na całe życie.

Eleganckie metryczki i plakaty – prezenty w formie ozdoby do pokoju i nie tylko

Poszukujesz personalizowanego prezentu dla noworodka i zarazem prezentu dla mamy na urodzenie dziecka? W Abudzi znajdziesz urocze metryczki ze zdjęciem malucha, które będą idealnym prezentem dla noworodka – dziewczynki oraz chłopca. Barwne i wesołe grafiki spodobają się dziecku, a fotografia, z której spogląda słodki maluch, razem z danymi na temat jego narodzin, będzie piękną i sentymentalną pamiątką dla jego mamy i taty. Metryczki dla dzieci znajdziesz u nas również w innych formach – z grafikami dla dzieci oraz w wersji minimalistycznej, z prostym szkicem z niemowlakiem.

Alternatywą dla metryczek mogą być plakaty dla dzieci w różnych odsłonach – dla dziewczynki i chłopczyka. Taki prezent na narodziny dziecka będzie świetny nie tylko dla niemowląt, ale i dla starszych dzieci – wesołe wzory będą motywować do zabawy i nauki. Już kilkumiesięczny niemowlak dostrzeże kolorowe kształty na plakacie, które będą rozwijać jego zmysł wzroku i estetyki. Zachęcamy do przyjrzenia się pełnej ofercie marki Abudzi. Podobne produkty

Zapisz się do Newslettera

zyskaj 10% rabatu